Vykupujete oblečenie?

Nie. Veci nevykupujeme, ale sprostredkujeme ich predaj. 

 

Aké veci môžem priniesť?

Zameriavame sa výlučne na moderný, trendy tovar, skôr mladistvejšieho štýlu. Všeobecne platí, že prijímame dámske, pánske i detské veci, no len kúsky, aké sa aktuálne aj predávajú, a teda nie staré, obnosené a staromódne veci. Vždy prijímame sezónne oblečenie – podľa aktuálneho ročného obdobia. Všetky veci, ktoré nám pošlete, musia byť vo výbornom stave, bez poškodení, žmoliek, fľakov, zažltnutých pazúch, natrhnutia, rozťahania, narušenej elasticity a podobne. Zameriavame sa skôr na značkový tovar, neprijímame jednoduchšie kúsky značiek Pepco, Kik, Lupilu, Esmara, Livergy a pod., či basic tričká a tielka New Yorker, Gate, Terranova, Takko, H&M a pod., ktorých finančná hodnota je ozaj nízka. Z uvedených značiek prijímame iba nové veci, ktoré neboli nosené, prípadne niečo, čo bolo drahšie, ako rifle, bundy, kabáty a podobne.

 

Ako veci zabaliť?

Najskôr pretrieďte veci tak, aby ste nám poslali len oblečenie podľa našich kritérií. Veci zabalíte do krabíc, vrecia nevyhovujú. Ideálne je baliť do jednej veľkej krabice, než do viacerých malých, oplatí sa vám to najmä z finančného hľadiska. Budeme od vás potrebovať rozmery krabice (dĺžka, šírka, výška) a presnú váhu. Na krabicu nalepíte štítok s adresou a čiarovým kódom, ktorý vám po vybavení objednávky zašle mailom kuriérska spoločnosť. 

 

Koľko stojí preprava?

Cena za kuriérsku službu sa odvíja od veľkosti a váhy krabice, tiež od vzdialenosti, ktorú balíček prejde od vás k nám. Poplatok za túto službu hradíme pri objednávke my, následne vám danú sumu odrátame z prvej zarobenej provízie. Ak však poplatok za kuriéra prevýši váš zárobok tak, že aj po polroku predaja vašich vecí bude stále vaše konto v mínuse, zostatkovú sumu nám uhradíte. 

 

Kto určuje ceny a podľa čoho?

Ceny určujeme my, a to na základe značky, kvality, módnosti, obnosenia a celkového stavu, a to s ohľadom na konkurenčný bazárový trh. Ak chcete mať približnú predstavu o cenách za vaše kúsky, prezrite si našu ponuku predávaných vecí.

 

Ako budete vedieť, ktoré veci sú moje?

Každý váš inzerát dostane pridelený rovnaký kód, na základe ktorého je vaše oblečenie uložené v našom sklade. Kód tvoria iniciály vášho mena a poradové číslo.

 

Čo ak mi neprišla žiadna provízia?

Ak vám neprišla žiadna provízia, dôvodov môže byť niekoľko: váš predaj sa pravdepodobne ešte len rozbieha, vaša provízia nepresiahla hodnotu 5€, prípadne poplatok za kuriéra sa ešte nevyrovnal.

 

Budete ma informovať, čo sa predalo?

Nie. Na účet vám každý mesiac príde celková suma, ktorá bude zahŕňať províziu za viaceré vaše veci. Predané položky si však viete kontrolovať sledovaním inzerátov.

 

Kam putujú veci, ktoré sa rozhodnem darovať?

Každá naša prevádzka spolupracuje s inými organizáciami, ktoré sú v jej okolí. Ak máte záujem o konkrétne informácie, kontaktujte danú pobočku Liory a neváhajte sa opýtať.

 

Čo ak nesúhlasím s darovaním vecí na charitu?

V tom prípade vám vaše veci po uplynutí predajnej lehoty vrátime.

 

Môžem vám priniesť/poslať čisto len veci na charitu?

Zbierku priamo pre charitu nerobíme, a to pre obmedzené skladové priestory.

 

Môžem veci stiahnuť z predaja, ak si to rozmyslím?

Podľa sprostredkovateľskej zmluvy, ktorú spolu uzatvoríme, v priebehu 12 mesiacov patria vaše veci Liore. Viete si ich vyzdvihnúť až po uplynutí danej doby.

 

Móda sa stále opakuje – prečo neberiete staré kúsky?

Samozrejme, módne trendy stále sledujeme. Vidíme však veľký rozdiel v prevedení nových modelov v retro štýle a tých, ktoré sú ozaj staré. Platí to v prípade širokých či zvonových nohavíc, kostýmov, sák i blúzok s vypchávkami a podobne.

 

Je nejaké obmedzenie, pokiaľ ide o veľkosti?

Prijímame kúsky od najmenších veľkostí pre novorodeniatka. Ak je vec moderná, nezáleží na tom, či ide o XS alebo XL. 

 

Koľko vecí môžem priniesť/poslať?

Počet vecí je obmedzený našimi kritériami, no tiež kapacitou nášho skladu. Preto bude lepšie, ak pred zabalením poriadne pretriedite veci a vyberiete len top kúsky, ktoré za ďalší predaj naozaj stoja.

1 /